دانلود ترجمه مقاله آنالیزی از وجود ارتباطی بین بودجه و کارایی در نهادهای اقتصادی

ELSEVIER
سال انتشار :
2015
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
10
نشریه :
ELSEVIER (الزویر)
تعداد رفرنس ها :
21
نوع مقاله :
مقاله ISI
کلمات کلیدی :
بودجه، کارایی، نهادهای اقتصادی، مدل اقتصادی، پرسش نامه
عنوان فارسی :

آنالیزی از وجود ارتباطی بین بودجه و کارایی در نهادهای اقتصادی

عنوان انگلیسی :

An analysis of the existence of a link between budgets and performance in economic entities

وضعیت ترجمه :
انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
لینک مقاله :
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2212567115014835

سال انتشار : 2015

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 10

نشریه : ELSEVIER (الزویر)

تعداد رفرنس ها : 21

نوع مقاله : مقاله ISI

ترجمه : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید

کلمات کلیدی : بودجه، کارایی، نهادهای اقتصادی، مدل اقتصادی، پرسش نامه

عنوان فارسی : آنالیزی از وجود ارتباطی بین بودجه و کارایی در نهادهای اقتصادی

عنوان انگلیسی : An analysis of the existence of a link between budgets and performance in economic entities

لینک مقاله : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2212567115014835


18,000 تومان


فهرست مطالب
1- مقدمه 2- بودجه و کارایی نهادهای اقتصادی 3- ارتباط بین بودجه و کارایی از دیدگاه نهاد اقتصادی – نتایج پرسش نامه 4- ارتباط بین بودجه و عملکرد از دیدگاه نهادهای اقتصادی – یک مدل اقتصاد سنجی 5- نتیجه گیری

چکیده انگلیسی
Abstract Performance is an important objective for economic entities. Considering this, any instrument that supports the increase of performance should be analyzed. Budgets are tools that may have the ability to contribute to performance improvement in economic entities. This paper’s goal is to confirm the existence of a link between budgets and performance by analyzing the Romanian entities’ perspective through a questionnaire and by developing a simple econometric model. The results obtained aim to demonstrate that the use of budgets induces the increase of performance in Romanian economic entities. This seems to be true at least from the Romanian entities’ perspective, although no significant direct link was found between performance and budgets.

چکیده فارسی
چکیده کارایی هدف مهمی برای نهادهای اقتصادی محسوب می گردد. با در نظر گرفتن این مهم، هر وسیله ای که افزایش کارایی را پشتیبانی می کند باید مورد آنالیز قرار گیرد. بودجه ابزاری است که شاید قادر به شرکت در بهبود کارایی در نهادهای اقتصادی باشد. هدف این مقاله، تأیید وجود ارتباطی بین بودجه و کارایی با استفاده از آنالیز دیدگاه نهادهای رومانیایی از طریق یک پرسشنامه و بسط یک مدل اقتصادی ساده است. هدف از نتایج به دست آمده، نشان دادن اینن موضوع است که استفاده از بودجه باعث افزایش کارایی در نهادهای اقتصادی رومانی می گردد. به نظر می رسد که این موضوع حداقل از دیدگاه نهادهای رومانی صحیح باشد، اگرچه هیچ ارتباط مستقیم چشم گیری بین کارایی و بودجه پیدا نشد.


بودجه

بودجه یک واژه ای فرانسوی است که معنی اصلی آن کیف یا یک شی چرمی می باشد. بعدها از این واژه برای یک کیفی که مهر وزارت دارایی انگلستان در آن نگهداری می شد اطلاق شد. در حالت کلی و اقتصادی بودجه به معنی برنامه یا سند دخل و خرج است که مربوط به خانواده یا یک ارگان می شود. ولی هنگامی که از آن برای یک دولت استفاده می شود معنایی گسترده تر دارد. به گفته ویل داوسکی بودجه کوششی است که برای تخصیص منابع مالی از خلال فرآیندهای سیاسی در خدمت راه های مختلف زندگی و یا به تعبیری بودجه چهره مالی مدیریت عمومی کشور است زیرا دولت از طریق آن به برنامه ریزی و مدیریت و رسیدگی به امورات کشور می پردازد. در بودجه از طرفی هزینه های یک دولت و از طرف دیگر درآمدهای دولت لحاظ می شود.

تعریف های بودجه دارای چهار مورد است:

1-   بودجه اهداف و برنامه های دولت را نشان می دهد.

2-   هزینه ها و درآمدهای دولت را نشان می دهد.

3-   ارقام آن برای آینده پیش بینی شده است.

4-   برای یک دوره زمانی معین معمولا برای یک سال شمسی تعریف می گردد.

بودجه
بودجه

بودجه ریزی عملیاتی

بودجه‌ ریزی عملیاتی نوعی سیستم برنامه‌ ریزی، بودجه‌ ریزی و ارزیابی است که بر رابطه بودجه هـزینه شده و نتایج مورد انتـظار تأکید می‌ورزد. در چارچوب بودجه‌ ریزی عـملیاتی بخش‌های مختلف اداری براساس استانـداردهای مشخصی تحت عنوان شاخص های عملکردی پاسخگو هستند و مدیران در تعیین بهترین شیوه نیل به نتایج از اختیار عمل بیشتری برخوردارند. از طرف دیگر در چارچوب چنین شیوه‌ای مشارکـت سیاسـتگذاران، مدیران و حتی شـهروندان در قالب برنامه‌های راهبردی، اولویت های هزینه ای و ارزیابی عملکرد، صورت می‌گیرد. شناسـایی ارتباط میان برنامه‌ ریزی راهبردی و تخـصیص منابع، با توجه به افـق‌ های بلند مدت، از اهداف دیگر بودجه‌ ریزی عملیاتی تلقی می‌شود. انـدیـشه‌ای که در ورای بودجه‌ ریزی عـملیاتـی قرار دارد این است که اگر سـیاسـت گذاران، تصمیمات مالی را به گونه ای عینی و برمبنای کارآیی و اثر بخش استوار سازند، آن گاه هم آنها و مردم می‌توانند درباره عملکرد دولت قضاوت روشن تری داشته باشند. در واقع بودجه‌ ریزی عملیاتی، با مرتبط ساختن تصمیمات بودجه‌ ای و عملکرد دولت، پاسخگویی دولت در مقابل قانون گذاران و مردم را تقویت می‌کند. بطور کلی فرآیند بودجه‌ریزی عملیاتی در پی پاسخگویی به این پرسش‌هاست: جایگاه کنونی ما کجاست؟ می‌خواهیم کجا باشیم؟ چگونه باید به اين اهداف برسیم؟ چگونه باید پیشرفت خود را بسنجیم؟

در این مقاله نیز که ترجمه ی آن به صورت تخصصی انجام شده است آنالیزی از وجود ارتباطی بین بودجه و کارایی در نهادهای اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته است و شما می توانید به وسیله ی آن درک کامل تری نسبت به رابطه بودجه و کارآیی داشته و از آن برای پروژه های خود استفاده نمایید.

محتوی بسته : فایل ورد (WORD) ترجمه مقاله PDF مقاله انگلیسی
محتوی بسته : - فایل ورد (WORD) ترجمه فارسی مقاله به صورت قابل ویرایش و پرینت. - فاقد هرگونه تبلیغات و موارد اضافی.

18,000 تومان