دانلود ترجمه مقاله تمایز مطلوب: گسترش رابطه بین تئوری سازمانی و مدیریت استراتژیک

WILEY
سال انتشار :
2017
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
21
نشریه :
Wiely
تعداد رفرنس ها :
67
نوع مقاله :
مقاله ISI
کلمات کلیدی :
تمایز مطلوب، تمایز، انطباق، مشروعیت، توازن استراتژیک، نظریه سازمانی
عنوان فارسی :

تمایز مطلوب: گسترش رابطه بین تئوری سازمانی و مدیریت استراتژیک

عنوان انگلیسی :

OPTIMAL DISTINCTIVENESS: BROADENING THE INTERFACE BETWEEN INSTITUTIONAL THEORY AND STRATEGIC MANAGEMENT

وضعیت ترجمه :
انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
لینک مقاله :
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/smj.2589/abstract

سال انتشار : 2017

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 21

نشریه : Wiely

تعداد رفرنس ها : 67

نوع مقاله : مقاله ISI

ترجمه : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید

کلمات کلیدی : تمایز مطلوب، تمایز، انطباق، مشروعیت، توازن استراتژیک، نظریه سازمانی

عنوان فارسی : تمایز مطلوب: گسترش رابطه بین تئوری سازمانی و مدیریت استراتژیک

عنوان انگلیسی : OPTIMAL DISTINCTIVENESS: BROADENING THE INTERFACE BETWEEN INSTITUTIONAL THEORY AND STRATEGIC MANAGEMENT

لینک مقاله : http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/smj.2589/abstract


44,000 تومان


فهرست مطالب
1- مقدمه 2- مروری بر تحقیقات در زمینه تمایز مطلوب 3- یک روش تمایز بهینه جدید 4- بحث و نتیجه گیری

چکیده انگلیسی
Research summary : Attaining optimal distinctiveness—positive stakeholder perceptions about a firm’s strategic position that reconciles competing demands for differentiation and conformity—has been an important focal point for scholarship at the interface of strategic man- agement and institutional theory. We provide a comprehensive review of this literature and situate studies on optimal distinctiveness in the broader scholarly effort to integrate institutional theory into strategic management. Our review finds that much extant research on firm-level optimal dis- tinctiveness is grounded in the strategic balance perspective that conceptualizes conformity and competitive differentiation as a trade-off along a single organizational attribute. We argue for a renewed research agenda that draws on recent developments in institutional theory to conceptu- alize organizational environments as more multiplex, fragmented, and dynamic, and discuss its implications for core strategic management topics. Managerial summary :This article aims to provide managers with a more comprehensive andcon- temporary view of how firms can become optimally distinct—being different enough from peer firms to be competitive, but similar enough to peers to be recognizable. We aim to equip man- agers with an understanding of firms as complex, multidimensional entities, and encourage them to identify and orchestrate various types of strategic resources to reconcile conformity versus dif- ferentiation tensions, address the multiplicity of stakeholder expectations, and aptly modify their positioning strategies in order to succeed in dynamic environments.

چکیده فارسی
خلاصه تحقیقات: رسیدن به تمایز بهینه- درک ذینفعان در مورد موقعیت استراتژیک شرکت که آشتی می دهد رقابت تقاضا برای تمایز و انطباق را بصورت یک نقطه کانونی مهم برای آموختن رابطه بین مدیریت استراتژیک و تئوری سازمانی بوده است. ما با ارائه یک بررسی جامع از مرور مقالات و مطالعات انجام شده در تمایز مطلوب در تلاش علمی گسترده تر به ادغام تئوری سازمانی به مدیریت استراتژیک هستیم. بررسی ما نشان می دهد که تحقیقات موجود روی سطح تمایز مطلوب شرکت در چشم انداز تعادل استراتژیک با مفهوم انطباق و تمایز رقابتی بعنوان یک تجارتی در امتداد ویژگی سازمانی واحد استوار است. ما بررسی می کنیم برای یک برنامه ی پژوهشی تازه ای که بر مبنای تحولات اخیر در تئوری سازمانی به مفهوم محیط سازمانی بعنوان مولتی پلکس بیشتر، تکه تکه و پویا، و بحث می کنیم در مورد پیامدهای آنها برای موضوعات درونی و هسته ای مدیریت استراتژیک. خلاصه مدیریتی: این مقاله برای مدیران مناسب است تا بدانند چگونه خود را در رقابت از همنوعان خود جدا کنند. هدف ما تجهیز و ارائه ی یک درک درست مدیران از شرکتهای خود و نهادهای چند بعدی و تشویق می کنیم آنها را به شناسایی هویت و هماهنگ و موزون با انواع مختلفی از منابع استراتژیک برای آشتی دادن بین تمایز در مقابل تنش های انطباقی، رسیدگی به انواع اعتراضات ذینفعان، و تغییر درست موقعیت شرکتشان تا به موفقیت استراتژی در محیط های پویا دست یابند.


تئوری سازمان

تئوری سازمان چیست؟ تئوری سازمان رشته ای است که ساختار و طراحی سازمان را مورد مطالعه قرار می دهد. این تئوری به هر دو جنبه ی تشریحی و تجویزی این رشته می پردازد و تشریح می کند که سازمانها، واقعا چگونه ساختارمند می شوند و همچنین پیشنهاداتی راجع به اینکه چگونه می توان سازمانها را طوری بنا نمود که اثربخشی آنها افزایش یابد، ارائه می دهد.

تئوری سازمان
تئوری سازمان

مفهوم مدیریت استراتژیک

برنامه ریزی عبارت از فرآیند تعیین هدف ها و انتخاب وسایل و راه های رسیدن به آنهاست. بدون برنامه، مدیران نمی توانند و نمی دانند چگونه کارکنان و منابع را به طور اثربخشی به کار گیرند. از سویی دیگر، در دنیای رقابتی و در سازمانهای پیچیده بزرگ، برنامه ریزی و پیش بینی و آمادگی رویارویی با امور و مسائل غیر منتظره از اقدامات مهم و اساسی سازمانهاست. داشتن استراتژی مشخص و روشن موجب می شود مدیران بتوانند اداره امور و وظایف محوله را بهتر انجام دهند.

امروزه تعیین خط مشی و استراتژی رسیدن به هدف ها در مقایسه با سه دهه گذشته، کاملا تفاوت دارد. در کشورهای صنعتی و توسعه یافته، بسیاری از شرکتها در یکدیگر ادغام شده اند. این تغییر در وهله اول در اثر تغییرات محیطی است که در آن فعالیت می کردند سپس به دلیل عدم آمادگی و توانایی رویارویی با تغییرات به ویژه با تغییرات فناوری بوده است. تغییراتی که در دهه های بعد از دهه 1960 رخ داده به صورتی بوده که لزوم دیدگاه و نگرش جدیدی در زمینه مدیریت کاملا حس می شود. باید توجه داشت که میزان تغییر در اندازه و بزرگی سازمان، هزینه سرمایه گذاری لازم در بعضی از سازمانها از قبیل صنایع شیمیایی و پوشاک و طولانی بودن مدت بازگشت سود موجب می شود تا این نوع صنایع نتوانند به حیات خود ادامه دهند. البته صنایعی مانند صنعت پوشاک بسیار سریع تغییر می کنند، بطوریکه، به تغییرات تجهیزات نیاز دارند که هزینه بر است. از این رو بسیاری از سازمانها توانایی تامین هزینه های مربوط را ندارند.

در این مقاله نیز ارتباطی عمیق بین تئوری سازمان و مدیریت استراتژیک صورت گرفته و این موضوع می تواند کمک شایانی به مدیران سازمانها در راستای تحقق اهداف ارائه دهد.

محتوی بسته : - فایل ورد (WORD) ترجمه فارسی مقاله به صورت قابل ویرایش و پرینت. - فاقد هرگونه تبلیغات و موارد اضافی.

44,000 تومان