دانلود ترجمه مقاله تاثیر ساختار سازمانی در مدیریت کیفیت نرم و سخت و عملکرد نوآورانه

ELSEVIER
سال انتشار :
2016
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
52
نشریه :
ELSEVIER
تعداد رفرنس ها :
39
نوع مقاله :
مقاله ISI
کلمات کلیدی :
مدیریت کیفیت، عملکرد نوآوری
عنوان فارسی :

تاثیر ساختار سازمانی در مدیریت کیفیت نرم و سخت و عملکرد نوآورانه

عنوان انگلیسی :

The Impact of Organizational Context on Hard and Soft Quality Management and Innovation Performance

وضعیت ترجمه :
انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
لینک مقاله :
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S092552731630411X

سال انتشار : 2016

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 52

نشریه : ELSEVIER

تعداد رفرنس ها : 39

نوع مقاله : مقاله ISI

ترجمه : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید

کلمات کلیدی : مدیریت کیفیت، عملکرد نوآوری

عنوان فارسی : تاثیر ساختار سازمانی در مدیریت کیفیت نرم و سخت و عملکرد نوآورانه

عنوان انگلیسی : The Impact of Organizational Context on Hard and Soft Quality Management and Innovation Performance

لینک مقاله : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S092552731630411X


44,000 تومان


فهرست مطالب
1- مقدمه 2- مروری بر ادبیات و توسعه فرضیه ها 3- روش تحقیق 4- آزمایش فرضیه ها 5- بحث و مفاهیم 6- محدودیت ها و تحقیقات آینده

چکیده انگلیسی
Abstract There are conflicting arguments about the relationship between quality management (QM) and innovation. Few studies have considered the role of organization context in influencing QM for innovation achievement. Taking a multi-dimensional view of QM, this study develops a research framework that examines relationships among organization contextual factors (centralization of authority and integration between functions), two dimensions of QM (hard QM and soft QM), and innovation performance (speed of new product introduction and product innovativeness). Survey data were collected from 238 plants in three industries across eight countries, and structural equation modeling was used to test the framework. Our results indicate that two QM dimensions respectively mediate the effect of contextual factors on innovation performance. Hard QM directly influences speed of new product introduction, while soft QM directly influences product innovativeness. Centralization of authority facilitates hard QM but impedes soft QM, while a high level of integration between functions is favorable to both hard QM and soft QM. A decentralized structure combined with strong integration between functions is beneficial for fostering product innovativeness through soft QM. Some other managerial implications are discussed in this study as well.

چکیده فارسی
چکیده- استدلال های متضاد در مورد رابطه بین مدیریت کیفیت (QM) و نوآوری وجود دارد. مطالعات کمی نقش بافت سازمانی را در تاثیر QM برای موفقیت نوآوری در نظر گرفته اند. با اتخاذ یک دیدگاه چند بعدی از QM، این مطالعه یک چارچوب پژوهشی که به بررسی روابط بین عوامل بافت سازمانی(تمرکز قدرت و یکپارچگی بین توابع9، دو بعد QM (QM سخت و QM نرم) و عملکرد نوآوری (سرعت معرفی محصول جدید و نوآوری محصول) می پردازد، را توسعه داده است. داده های نظر سنجی از 238 کارخانه در سه صنعت در سراسر هشت کشور جمع آوری شده و مدل معادلات ساختاری برای تست چارچوب مورد استفاده قرار گرفته است. نتایج ما نشان می دهد که دو بعد QM به ترتیب واسطه گری می کنند در تاثیرگذاری عوامل بافت سازمانی بر روی عملکرد نوآوری. QM سخت مستقیما سرعت معرفی محصول جدید را تحت تاثیر قرار می دهد در حالی که QM نرم بر روی نوآوری محصول اثر می گذارد. تمرکز قدرت QM سخت را تهیل می کند اما مانعی برای QM نرم می باشد در حالیکه یک سطح بالایی از یکپارچگی بین توابع مطلوب برای هر دو QM سخت و QM نرم است. ساختار غیرمتمرکز همراه با یکپارچه سازی قوی بین توابع برای پرورش نوآوری محصول از طریق QM نرم مفید است. برخی مفاهیم مدیریتی دیگر نیز در این مطالعه قرار دارد.


ساختار سازمانی

استیفن رابینز در کتاب تئوری سازمان می گوید که سازمان موفق سازمانی است که دارای ساختار صحیحی باشد. این گفته حائز اهمیت ساختار درست و اثربخش در سازمان را نشان می دهد. هنگامی که سخن از ساختار سازمانی به میان می آید، در ذهن اغلب افراد نمودار سازمانی خطور می کند و این تصور به وجود می آید که نمودار سازمانی همه ی اطلاعات مربوط به ساختار سازمان را منعکس می کند. نمودار سازمانی در مورد ساختار سازمانی اطلاعات قابل توجهی ارائه می دهد. اما کسانی که می خواهند سازمان را از نظر علمی مطالعه کنند لازم است ساختار سازمانی را به طور تحلیلی و عمیق بررسی نمایند. ساختار سازمانی چیست؟ استونر معتقد است ساختار سازمانی به تقسیم کار، روابط بین بخش ها و سمت های مدیریتی می پردازد و نشان می دهد که چگونه وظایف یا فعالیت ها با یکدیگر در ارتباط هستند.

ساختار سازمانی
ساختار سازمانی

مدیریت کیفیت جامع

توجه به بهره وری و کیفیت و اهمیت آن در تولید و ارائه خدمات از ابتدا به طور جدی پی گیری شده و به مدیریت کیفیت جامع منتهی شده است. مدیریت کیفیت جامع چیست؟ مدیریت کیفیت جامع عبارتست از تعهد فرهنگ سازمانی نسبت به رضایت مشتریان از طریق بکارگیری تجهیزات، ابزار و وسایل، فنون و آموزش به صورت یکپارچه می باشد. مدیریت کیفیت جامع در برگیرنده ی بهبود مداوم فرآیندهای سازمانی است که باید به تولید محصول یا اریه خدمتی با کیفیت بالا منجر گردد.

در این مقاله نیز با موضوع تاثیر ساختار سازمانی در مدیریت کیفیت نرم و سخت و عملکرد نوآورانه به بحث مفهومی مربوط به ساختار سازمانی و نقش آن در مدیریت کیفیت پرداخته شده است.

محتوی بسته : - فایل ورد (WORD) ترجمه فارسی مقاله به صورت قابل ویرایش و پرینت. - فاقد هرگونه تبلیغات و موارد اضافی.

44,000 تومان