دانلود ترجمه مقاله ترجیحات ریسک مدیریتی و عوامل موثر بر آن: تجزیه و تحلیل اعضای مدیریت شرکتهای دولتی بزرگ در کشور چین

SPRINGER
سال انتشار :
2016
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
24
نشریه :
Springer
تعداد رفرنس ها :
36
نوع مقاله :
مقاله ISI
کلمات کلیدی :
ترجیحات ریسک مدیریتی، مقیاس عملکردی ریسک مدیریتی، فاکتورهای تاثیرگذار، اعضای مدیریتی شرکتهای دولتی چین
عنوان فارسی :

ترجیحات ریسک مدیریتی و عوامل موثر بر آن: تجزیه و تحلیل اعضای مدیریت شرکتهای دولتی بزرگ در کشور چین

عنوان انگلیسی :

Managerial risk preference and its influencing factors: analysis of large state-owned enterprises management personnel in China

وضعیت ترجمه :
لینک مقاله :

سال انتشار : 2016

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 24

نشریه : Springer

تعداد رفرنس ها : 36

نوع مقاله : مقاله ISI

ترجمه : انجام نشده. سفارش ترجمه تخصصی این مقاله

کلمات کلیدی : ترجیحات ریسک مدیریتی، مقیاس عملکردی ریسک مدیریتی، فاکتورهای تاثیرگذار، اعضای مدیریتی شرکتهای دولتی چین

عنوان فارسی : ترجیحات ریسک مدیریتی و عوامل موثر بر آن: تجزیه و تحلیل اعضای مدیریت شرکتهای دولتی بزرگ در کشور چین

عنوان انگلیسی : Managerial risk preference and its influencing factors: analysis of large state-owned enterprises management personnel in Chinaفهرست مطالب
1- مقدمه 2- مروری بر ادبیات و فرضیات 3- روش تحقیق 4- نتایج 5- بحث و نتیجه گیری

چکیده انگلیسی
Abstract Using the managerial risk preference scale, the managerial risk preferences of 308 state-owned enterprises (SOEs) management personnel in China are investigated. The results show that older management personnel are more risk averse. Management personnel who have higher positions are more risk averse. The highest degree of risk pursuit across different industries is management personnel in the agriculture industry followed by manufacturing, energy, transportation, trade, and construction. No significant differences were observed in the managerial risk preference distribution of management personnel with respect to gender, and level of education.

چکیده فارسی
چکیده- با استفاده از ابزار (مقیاس) ترجیحات ریسک مدیریتی، تنظیمات ریسک مدیریتی برای اعضای مدیریت 308 شرکت دولتی (SOE) در کشور چین مورد بررسی قرار گرفته است. نتایج نشان می دهد که اعضای مدیریتی مسن تر هستند بیشتر برخلاف میل ریسک می کنند. مدیریت پرسنل که جایگاه بالاتری دارند بیشتر مخالف ریسک هستند. بالاترین درجه ی ریسک در صنایع مختلف در میان اعضای مدیریتی صنعت کشاورزی به دنبال تولید، انرژی، حمل و نقل، تجارت و ساخت و ساز می باشد. تفاوت قابل توجهی در توزیع ترجیحات ریسک اعضای مدیریتی با توجه به جنس و سطح آموزشی مشاهده گردید.


مدیریت ریسک

شاید به جرات بشه گفت که یکی از مهمترین شاخه های مدیریت در دنیا مدیریت ریسک است. متاسفانه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها و بانک ها هنوز مدیریت ریسک ندارند و این موضوعی است که حضور آنها در بازار تجارت جهانی را با مشکل مواجه می کند. انواع زیادی از مدیریت ریسک وجود دارد که می توان به موارد مهم زیر اشاره کرد: 1- مدیریت ریسک سازمانی 2- مدیریت ریسک پروژه 3- مدیریت ریسک حکومتی و …

در مدیریت ریسک حکومتی می توان گفت که امروزه یکی از مهمترین شاخه های مدیریت در سطح کلان به حساب می آید. بعنوان مثال وقتی میخواهید ازدواج کنید برای جلوگیری از ازدیاد بیماری باید آزمایش دهید، این در واقع در سطح کلان یک مدیریت ریسک حکومتی به حساب می آید که مزایای زیادی از قبیل کاهش بیماری ها و افزایش هزینه های درمانی و … را منجر خواهد شد. انواع دیگری از این نوع مدیریت وجود دارد که نیازمند توضیح بیشتر است. یکی از مهمترین ریسک ها را می توان ریسک INACTIVE، REACTIVE نام برد. بعنوان مثال وقتی شما در دره ای نشسته اید و از بالای قله سنگ بزرگی به طرف شما می آید و شما ایستاده اید، مطمئنا سنگ شما را له خواهد کرد و در واقع شما INACTIVE هستید حال اگر خودتان را کنار بزنید در اصل شما REACTIVE شدید ولی این سنگ احتمالا افراد دیگری را نیز زیر بگیرد.

مدیریت ریسک
مدیریت ریسک

شکل بالا بخوبی نوعی از این نوع مدیریت را نشان می دهد که در کشور ما نیز زیاد در امور نظامی مورد استفاده قرار می گیرد. بعنوان مثال وقتی کشور آمریکا یا رژیم صهیونیستی ایران را تهدید نظامی میکنند، بهترین کار برای نظامیان ایران شروع یک رزمایش نظامی است، در واقع با این کار و نشان دادن موشکهای جدید نوعی مدیریت ریسک صورت می گیرد.

این مقاله نیز با موضع “ترجیحات ریسک مدیریتی و عوامل موثر بر آن: تجزیه و تحلیل اعضای مدیریت شرکتهای دولتی بزرگ در کشور چین” به بحث در رابطه با ریسک در شرکتهای دولتی چین پرداخته است.