دانلود ترجمه مقاله دیدگاه استراتژیک مدیریت پایداری شرکت های بزرگ به منظور توسعه یک سازمان پایدار

ELSEVIER
سال انتشار :
2016
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
30
نشریه :
ELSEVIER
تعداد رفرنس ها :
31
نوع مقاله :
مقاله ISI
کلمات کلیدی :
مدیریت استراتژیک – پایداری – مدیریت پایداری شرکت های بزرگ – استراتژی – عملکرد پایداری – اداره محیط زیست و جامعه
عنوان فارسی :

دیدگاه استراتژیک مدیریت پایداری شرکت های بزرگ به منظور توسعه یک سازمان پایدار

عنوان انگلیسی :

Strategic perspectives of corporate sustainability management to develop a sustainable organization

وضعیت ترجمه :
لینک مقاله :
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0959652616304358

سال انتشار : 2016

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 30

نشریه : ELSEVIER

تعداد رفرنس ها : 31

نوع مقاله : مقاله ISI

ترجمه : انجام نشده. سفارش ترجمه تخصصی این مقاله

کلمات کلیدی : مدیریت استراتژیک – پایداری – مدیریت پایداری شرکت های بزرگ – استراتژی – عملکرد پایداری – اداره محیط زیست و جامعه

عنوان فارسی : دیدگاه استراتژیک مدیریت پایداری شرکت های بزرگ به منظور توسعه یک سازمان پایدار

عنوان انگلیسی : Strategic perspectives of corporate sustainability management to develop a sustainable organization

لینک مقاله : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0959652616304358فهرست مطالب
1- مقدمه 2- دیدگاه استراتژیک مدیریت پایداری شرکت های بزرگ 3- برآمد اجتماعی و کسب و کار مدیریت استراتژیک پایدار 4- ارزش اجتماعی مدیریت استراتژیک پایدار 5- توسعه و آغاز یک سازمان پایدار - بعد فرایند مدیریت استراتژیک پایدار 6- بحث و نتیجه گیری

چکیده انگلیسی
Abstract Sustainable development refers to an economic, environmental and social development that meets the needs of the present and does not prevent future generations from fulfilling their needs. In this context, businesses play an important role. However, progress towards sustainable development has been slow, indicating the need for more concrete guidance that will allow businesses to act strategically and successfully in a sustainable way. This theoretical paper connects three distinct, but complementary, dimensions of strategic management as viewed from the perspective of sustainability in order to encourage the integration of sustainability issues into corporate activities and strategies. These three dimensions are: strategy process, strategy content and strategy context. Sixteen propositions related to these dimensions have been developed to explore the contributions of corporate sustainability management to the creation of value for businesses, society and nature. This theoretical discussion contributes to existing research in that it reveals relationships between strategic management and sustainable development and provides an agenda for further empirical research.

چکیده فارسی
چکیده – توسعه پایدار اشاره به توسعه اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی دارد که پاسخگوی نیازهای حال بوده و از برآورده کردن نیازهای آینده نیز جلوگیری نکند (یعنی یه جوری باشد که نیازهای حال رو برآورده کند و برای نیازهایی که در آینده ایجاد می شود مشکلی ایجاد نکند) . در این زمینه تجارت نقش مهمی بازی می کند. بهرحال، پیشرفت به سوی یک توسعه پایدار کند بوده است، لذا این مسائل نشان می دهد که نیاز به یک راهنمایی قوی احساس می شود که اجازه می دهد تجارت به یک عمل استراتژیک و موفق و به شیوه ای پایدار در آید. این مقاله نظری سه بعد مجزا از هم را به همدیگر وصل کرده است. این سه بعد عبارتند از: فرآیند استراتژی ، محتوای استراتژی و زمینه استراتژی . شانزده گزاره مربوط به این ابعاد توسعه داده شده اند و کمک های زیادی در مدیریت پایداری شرکت های بزرگ و موجب با ارزش کردن تجارت، جامعه و طبیعت شده اند. این بحث نظری و تحقیقات موجود در آن یک روابطی بین مدیریت استراتژیک و توسعه پایدار را نشان داده و یک دستور کار برای پژوهش های تجربی بیشتر در آینده را فراهم می کند.


مدیریت پایدار

رایج ترین مفهوم پایداری حدود 300 سال پیش توسط هانس کارلویتز با عنوان اصول جنگلداری پایدار معرفی شد. از آن زمان تا به امروز نیز رایج ترین معنای پایداری در حوزه ی محیط زیست می باشد. پایداری به طور دقیق جهت مدیریت و تصمیم گیری عمیق و حرفه‌ای را از مسیر روزانه و تصمیم های کوچک روزانه جدا می‌نماید. چه در حوزه‌ی فردی و چه سازمانی، برنامه و راه کار و تصمیمی زمانی می تواند مثمر ثمر واقع شود که مفهوم پایداری در آن آشکار باشد. خوشبختانه به نظر می‌رسد که مدیران به مرور متوجه اهمیت پایداری در سازمان خود می‌شوند. بر اساس یک پژوهش جهانی سالانه در زمینه حفاظت از منابع آبی، از ۱۰۰۰ مدیرعامل فعال در ۴۳ کشور جهان درباره پایدارسازی فعالیت‌ ها و توجه به اثرات زیست‌ محیطی و اجتماعی شرکت‌ هایشان سوال پرسیده شد. ۷۹ درصد از آنها جواب دادند که پایداری برای سودآوری شرکت آنها حیاتی است؛ ۷۱ درصد حاضر بودند برای منافع بلندمدت ذی‌ نفعان خود از سودآوری کوتاه‌ مدت چشم‌پوشی نمایند و ۶۷ درصد از آنها هم اعتقاد داشتند که مساله پایداری در روزگار کنونی، تنها یک مساله روابط عمومی نمی باشد. برای رسیدن به اهداف سازمانی، نیاز به توجه مدیریت سازمان به مسائل مختلف وجود دارد. مقررات جدید، تغییر آب‌ و هوا، اخلاقیات شرکت، تنوع، کیفیت و خدمات مشتری، بازگشت سرمایه، جهانی‌ شدن و دستمزدهای با انصاف بخشی از این مسئله ها هستند. تصور نکنید پایداری به معنای اضافه نمودن یک مساله جدید به این فهرست می باشد. به پایداری به مثابه راهی برای تلفیق آنها نگاه نمایید.

مدیریت پایدار
مدیریت پایدار

در این مقاله نیز با عنوان دیدگاه استراتژیک مدیریت پایداری شرکت های بزرگ به منظور توسعه یک سازمان پایدار به مسئله ی مدیریت پایداری پرداخته شده است و شما با مطالعه ی آن می توانید به درک عمیقی از مزایای پایداری در سازمان ها دست یابید.