دانلود ترجمه مقاله فرشته ای روی یک شانه: آیا می توان حمایت سازمانی را در حد وسط رابطه بین صفات سه گانه شخصی و رفتار ضد کاری قرار داد؟

ELSEVIER
سال انتشار :
2017
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
7
نشریه :
ELSEVIER
تعداد رفرنس ها :
18
نوع مقاله :
مقاله ISI
کلمات کلیدی :
رفتار سه گانه شخصیتی، خودشیفتگی، اختلالات فکری و روانی، ماکیاولیسم، رفتار ضد کاری
عنوان فارسی :

فرشته ای روی یک شانه: آیا می توان حمایت سازمانی را در حد وسط رابطه بین صفات سه گانه شخصی و رفتار ضد کاری قرار داد؟

عنوان انگلیسی :

Angel on one shoulder: Can perceived organizational support moderate the relationship between the Dark Triad traits and counterproductive work behavior?

وضعیت ترجمه :
انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید
لینک مقاله :
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0191886917300193

سال انتشار : 2017

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 7

نشریه : ELSEVIER

تعداد رفرنس ها : 18

نوع مقاله : مقاله ISI

ترجمه : انجام شده و با خرید بسته می توانید فایل ترجمه را دانلود کنید

کلمات کلیدی : رفتار سه گانه شخصیتی، خودشیفتگی، اختلالات فکری و روانی، ماکیاولیسم، رفتار ضد کاری

عنوان فارسی : فرشته ای روی یک شانه: آیا می توان حمایت سازمانی را در حد وسط رابطه بین صفات سه گانه شخصی و رفتار ضد کاری قرار داد؟

عنوان انگلیسی : Angel on one shoulder: Can perceived organizational support moderate the relationship between the Dark Triad traits and counterproductive work behavior?

لینک مقاله : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0191886917300193


32,000 تومان


فهرست مطالب
1- مقدمه 2- روش 3- نتایج 4- بحث 5- نتیجه گیری

چکیده انگلیسی
ABSTRACT-Drawing on social exchange theory and a person-situation framework, we examined perceived organizational support as a moderator of the relationship between theDark Triad personality traits of narcissism,Machiavellianism, and psychopathy with specific types of counterproductive work behavior (i.e., sabotage, production deviance, withdrawal, theft, and abuse). Using a sample of 208 currently-employed online participants and structural equation modeling analyses we found that individuals scoring high on the Dark Triad traits reported engaging in some types of counterproductive work behavior less frequently when they perceived higher levels of organizational support. Our results support the person-situation interactionist model and suggest that individuals possessing higher levels of narcissism and psychopathy engage in certain types of counterproductive work behavior relatively less frequently when they perceive the organization as being supportive.

چکیده فارسی
چکیده- با توجه به نظریه مبادله اجتماعی و چارچوب وضعیتی-فرد، ما حمایت سازمانی را به عنوان یک متعادل کننده بین ویژگی های شخصیتی سه گانه علم روانشناسی شامل: خودشیفتگی، ماکیاولیسم و اختلالات روانی با انوع خاصی از رفتار ضد کاری (یعنی، خرابکاری، انحراف تولیدی، سرقت و …) مورد بررسی قرار دادیم. با استفاده از 208 نمونه از شرکت کنندگان آنلاین و شاغل در حال حاضر و مدل تحلیل معادلات ساختاری ما نشان داد که وقتی افراد از حمایت سازمانی ادراک شده بالایی برخوردار هستند کمتر از رفتارهای ضد کاری استفاده می شود و این مورد وقتی حمایت سازمانی ادراک شده کمتر است، بیشتر استفاده می شود. نتایج ما نشان می دهد که افراد دارای سطح بالاتری از خودشیفتگی و اختلالات روانی در انواع خاصی از ضد رفتار کاری که آنها درک کنند سازمان از آنها حمایت میکند، درگیری کمتری رخ میدهد. (کمتر از این نوع رفتارها استفاده می کنند).


بالندگی سازمانی

بالندگی سازمانی چیست؟ در چند دهه ی گذشته پر تحرک و پویایی در قلمرو و مدیریت پدید آمده که هر یک به سهم خود به افزایش دامنه دانش و بینش مدیران یاری به سزایی داده اند. جنبش سازمانی که در نیمه دوم سده بیستم پایه ریزی شده و در دهه کنونی به رشد رسایی در خور توجه رسیده است بر پایه مفروضاتی استوار است که با ارزشهای والای انسانی سازگاری کاملی دارد. بالندگی سازمانی ریشه هر گونه توانمندی و شکوفایی در قلمرو تلاشهای انسانی را در “بالندگی انسانی” جستجو می کند و انسان را عامل اصلی و مایه بنیادی هر گونه دگرگونی به شمار می آورد. یک برنامه بالندگی سازمانی کوششی است دوربرد، برنامه ریزی شده و پایدار که بر پایه یک راهبرد سراسری استوار است و می کوشد تا با تشخیص منطقی و منظم دشواریها و با بسیج همه نیروها و منابع موجود، به اجرای یک برنامه دگرگونی دست بزند.

بالندگی سازمانی
بالندگی سازمانی

مدیریت سازمانی نقش مهمی در بالندگی سازمانی رفتار میکند و از جمله مهمترین مسائل در بالندگی، روحیه افراد و مدیریت منابع انسانی است که این کار باید به نحوی صورت بگیرد تا افراد به حمایت سازمانی ادراک شده برسند و در این صورت اخلاقهای منفی خود نظیر دزدی و کم کاری و … را کنار خواهند گذاشت که موضوع این مقاله که در سال 2017 بعنوان مقاله ISI در الزویر چاپ شده است، می باشد.

محتوی بسته : - فایل ورد (WORD) ترجمه فارسی مقاله به صورت قابل ویرایش و پرینت. - فاقد هرگونه تبلیغات و موارد اضافی.

32,000 تومان