دانلود ترجمه مقاله آیا مدیریت ریسک سازمانی ارزش بازار را تحت تاثیر قرار می دهد – یک چشم انداز بلند مدت

SPRINGER
سال انتشار :
2016
تعداد صفحات مقاله انگلیسی :
24
نشریه :
Springer
تعداد رفرنس ها :
24
نوع مقاله :
مقاله ISI
کلمات کلیدی :
مدیریت ریسک سازمانی، ارزش بازار، شرکتهای غیر مالی، بازار ایالت متحده آمریکا
عنوان فارسی :

آیا مدیریت ریسک سازمانی ارزش بازار را تحت تاثیر قرار می دهد – یک چشم انداز بلند مدت

عنوان انگلیسی :

Does enterprise risk management influence market value – A long-term perspective

وضعیت ترجمه :
لینک مقاله :

سال انتشار : 2016

تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 24

نشریه : Springer

تعداد رفرنس ها : 24

نوع مقاله : مقاله ISI

ترجمه : انجام نشده. سفارش ترجمه تخصصی این مقاله

کلمات کلیدی : مدیریت ریسک سازمانی، ارزش بازار، شرکتهای غیر مالی، بازار ایالت متحده آمریکا

عنوان فارسی : آیا مدیریت ریسک سازمانی ارزش بازار را تحت تاثیر قرار می دهد – یک چشم انداز بلند مدت

عنوان انگلیسی : Does enterprise risk management influence market value – A long-term perspectiveفهرست مطالب
1- مقدمه 2- مروری بر ادبیات و توسعه فرضیه ها 3- روش تحقیق 4- نتایج 5- بحث 6- نتیجه گیری

چکیده انگلیسی
Abstract This article explores if and how Enterprise Risk Management (ERM) influ- ences market values of large US non-financial companies in the period from 2003 to 2012. This is the first empirical study that brings evidence on the effect of ERM on the value of non-financial companies and that explores not only the market reaction to the ERM announcement, but also the investors ’ perception of long-term ERM usage. Our research shows evidence that ERM has a positive effect on the market value for a short period of time following the announcement of ERM implementation. After 2.67 years, the market premium for ERM companies fades away, so a company does not have a higher market value just because it has ERM. Our results indicate that ERM does not contribute to a company ’ s market value in the long term.

چکیده فارسی
چکیده- این مقاله به بررسی اگر و چکونگی این موضوع که مدیریت ریسک سازمانی (ERM) ارزش بازار شرکتهای غیر مالی بزرگ آمریکا در دوره 2003-2012 را تحت تاثیر قرار می دهد پرداخته است. این اولین مطالعه ی تجربی است که شواهد اثر ERM بر ارزش شرکتهای غیرمالی را به ارمغان می آورد و نه تنها به واکنش بازار به ERM بلکه درک استفاده از سرمایه گذاران از ERM بلند مدت را نیز مورد بررسی قرار داده است. در تحقیقات ما شواهدی وجود دارد که ERM دارای اثر مثبت بر ارزش بازار برای یک دوره کوتاه مدت بعد از اعلام اجرای ERM را نشان می دهد. بعد از 2.67 سال، حق بیمه بازاری برای شرکتهای ERM از بین رفت، بنابراین یک شرکت یک ارزش بازار بالاتری فقط بخاطر وجود ERM نخواهد داشت. نتایج ما نشان می دهد که ERM در دراز مدت به ارزش بازار یک شرکت کمک نمی کند.


مدیریت ریسک سازمانی

مدیریت ریسک سازمانی چیست؟ امروزه یکی از مهمترین و مدترین مباحث مدیریتی ، مدیریت ریسک به حساب می آید. البته این مسئله در زمان حال است و شاید در آیند موضوعاتی دیگر، جای این موضوع بسیار جالب را بگیرند بعنوان مثال شاید در آینده مدیریت آینده، مدیریت کهکشان و … موجب از مد افتادن مدیریت ریسک شوند. مدیر ریسک یک سازمان یعنی اتاق فکر سازمان! در واقع در کشورهای پیشرفته وقتی یک سازمان ورشکست می شود ابتدا مدیر ارشد ریسک آن را اخراج می کنند. شما یکی کشتی را در نظر بگیرید. ملوان کشتی همان مدیر عامل سازمان است و اما کسی که پشت دوربین نشسته و می دونه الان کجا هستیم، مدیر ریسک کشتی به حساب می آید. در واقع مدیریت ریسک سازمانی یک فرآیندی است که همه ی فعالیت های مربوط به مدیریت ریسک را در یک سیستمی واحد و در یک چارچوب کلی ترکیب می کند.

مدیریت ریسک سازمانی
مدیریت ریسک سازمانی

در این نوع مدیریت برآورد اطلاعات معمولا جز سخت ترین و مشکل ترین کارها به حساب می آید. معمولا در سازمان ها وجود مدیر ارشد ریسک به منزله ی وجود مدیریت ریسک در آن سازمان به حساب می آید.

در این مقاله نیز با عنوان ” آیا مدیریت ریسک سازمانی ارزش بازار را تحت تاثیر قرار می دهد – یک چشم انداز بلند مدت” به بحث در رابطه با رابطه ی این نوع از مدیریت با ارزش بازار مورد بررسی قرار گرفته است.